Av. Okan AKIN

Kurucu Ortak

Eğitim

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Baro Üyeliği

İstanbul

Dil

Türkçe
İngilizce

Deneyim

Lise Eğitimini Bodrum Anadolu Lisesi’nin ilk mezunları arasında tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olup yasal Avukatlık Stajını İzmir’de tamamlayarak meslek hayatına İstanbul’da devam etme kararı almıştır. Mesleki hayatının ilk yıllarında iki ayrı hukuk bürosunda ağırlıklı olarak Bankaların ve Faktoring şirketlerinin yasal takip işlerini organize etmiş olup, Nef markası ile tanışarak şirketin hukuk sorumlusu olarak uzun yıllar şirket hukuk departmanında çalışmıştır.

Bu süre zarfında Nef’in taraf olduğu gayrimenkul proje sözleşmeleri, ticari iş birlikleri,  Galatasaray Sponsorluk anlaşması gibi şirketin taraf olduğu bir çok önemli konunun takibi için gerek şirketin profesyonelleri gerekse yönetimiyle birlikte iş anlaşmalarında, toplantılarında ve görüşmelerinde bir arada mesai harcayarak tecrübe edinmiştir.

2019 yılı itibariyle memleketi Muğla’nın antik isminden esinlenerek kurmuş olduğu “Karia Legal” adıyla İstanbul merkez olmak üzere Bodrum, İzmir, Antalya ağırlıklı olarak hukuk hizmetleri vermeye başlamıştır.

Av. Okan Akın,  salt hukuki bir danışmandan öte mümkün olduğunca ticari anlamda da müvekkil menfaatlerini korumaya yönelik refleksleri ile hareket etmeyi prensip edinmiştir.

Av. Melike SAFKAN

Kurucu Ortak

Eğitim

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, LL.M, Ekonomi Hukuku

Baro Üyeliği

İstanbul

Dil

Türkçe
İngilizce

Deneyim

Melike Safkan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketinde çalışmış olduğu 14 yıl boyunca  yoğunlaştığı gayrimenkul hukuku alanında;  gayrimenkul yatırımı ve geliştirmenin her türlü alt segmentinde özelikle konut, alışveriş merkezi, otel olarak kullanılmak veya karma yapı olmak üzere yürütülen projeler için her türlü hukuki incelemede bulunmuş ve danışmanlık vermiştir.

Projelerin başlangıç aşamasından hayata geçmesine kadar geçen süre zarfında ihtiyaç duyulan her türlü sözleşmenin (tedarikçi, inşaat, kat karşılığı, GSMV, hasılat, üst hakkı, kira sözleşmesi, vb.) hazırlanması ve müzakeresinde aktif rol almıştır.

Başta iş davaları olmak üzere ticari, idari ve tüketici davalarında Şirketin temsilcisi olarak bütün süreçleri yürütmüş bunun yanı sıra şirket profesyonellerine iş ve müşteri özelindeki müzakerelerde de bilfiil danışmanlık yapmıştır. Şirketin KVKK uyum sürecini oluşturmuş ve kanuna uygun bir şekilde hayata geçmesini sağlamıştır.

Melike Safkan, disiplinler arası çalışmaları ve yoğun hukuk pratiği sayesinde geniş çapta bir deneyim kazanmış olup, Karia Legal bünyesinde çalışmalarını devam ettirecektir.